Reaktif Bakımı Sonlandırın

REAKTİF BAKIMI SONLANDIRIN

İşlenen konular: Reaktif bakım nasıl sonlandırılır?

Reaktif bakım döngüsünden çıkmak

Reaktif bakımı bitirin: Güvenilirlik geliştirme programlarının raydan çıkaran muhtemelen en yaygın faktör, reaktif bakımın sonlandırılamamasıdır. İnsanlar sürekli olarak ekipman arızaları ile savaşmaya sürüklendiklerinde iyileştirme yapmak için mücadele edememeleri son derece yaygındır.

Reaktif bakım maliyetli ve tehlikelidir. Reaktif bakımı sona erdirmek için bir plana ihtiyacınız var – bu, yalnızca durum izleme yaptığınız, iş yönetimi uygulamaya karar verdiğiniz veya yeni bir varlık stratejiniz olduğu için bitmeyecekdir. Reaktif bakımla kafa kafaya mücadele etmeniz gerekiyor. Yangını yangınla mücadele becerilerinizi geliştirerek değil, yakıtı ve oksijeni uzaklaştırarak durdurabilirsiniz. Reaktif bakıma bir yangına davrandığınız  gibi davranmalısınız.

Bu ders modülleri Varlık Güvenilirlik Lideri®ARP-L, kursundan alınmıştır, ancak bu kurs aynı zamanda güvenilirlik mühendisleri, bakım yöneticileri, planlayıcılar, depo yönetimi ve durum izleme uygulayıcılarının da ilgisini çekecektir. Kursun odak noktası Valık Güvenilirlik Dönüşümün®’ün control aşamasıdır, ancak bu kurstan yararlanmak için ART sürecinin geri kalanını anlamak gerekli değildir.

Fabrikanızdaki 10.000 varlık hakkında düşünmek zorunda kalmak yerine, en kritik varlık olan birine odaklanabilirsiniz. Ardından, listedeki ikinci varlığa odaklanır ve bu şekilde ilerlersiniz.

ARP-L kursunu satin alırsanız bu kurs ücreti ARP-L kurs ücretinden düşülecektir.

Dil ingilizce

DERSLER: 13

SÜRE: 3.5 saat

ABONELİK SÜRESİ: 3 ay

Kurs, Mobius Institute™’un kurucusu ve CEO’su Jason Tranter tarafından verilen yaklaşık 3.5 saatlik video derslerini içerir.

ZEM AKADEMİ

Güvenilirlik Dönüşümünde Başarıya Ulaşmak İçin İnsanları Ve İnsan Hatalarının Kaynaklarını Anlamak Zorundasınız

Eğitimin asıl büyük amacı bilgilenmek değil eyleme geçmektir.

Zem akademi ile eyleme geçeceksiniz!