Güvenilirlik Mühendisliği Analitiği

GÜVENİLİRLİK MÜHENDİSLİĞİ ANALİZİ

İşlenen konular: Verinin önemi, arıza oranı, MTBF, veri dağıtımı, Weibull analizi, güvenilirlik blok diyagramları, güvenilirlik verilerini kullanarak iş kararları verme.

Güvenilirliği artırmak için yapılabilecek neredeyse sonsuz sayıda pratik iyileştirme olsa da, veriye dayalı bir yaklaşım, iyileştirme fırsatlarının ortaya çıkarılmasını, doğrulanmasını ve savunulmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bu ders teorik bir konuya pratik bir yaklaşım getirir. Ürün kalitesiyle ilgileniyorsanız veya gelişmiş analiz yazılımını hemen kullanabilmek için bu kursu kullanmak istiyorsanız bu en iyi kurs değildir. Bu kurs, bir güvenilirlik mühendisliği veya kıdemli durum izleme uzmanına konuya mükemmel bir giriş sağlayacaktır. Ardından, fabrikanız için yatırım yapmanız gereken bir alan olup olmadığına karar vermek için en iyi konumda olacaksınız.

Küvet eğrileri veya arıza kalıpları, istatistiksel analiz (bu aynı zamanda makine öğreniminin yeni dünyasını anlamanıza yardımcı olacak), veri dağılımları (Normal/Gauss ve Pareto), MTBF kullanmanın artıları ve eksileri, değerin nasıl kanıtlanacağı hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca güvenilirlik blok diyagramlarına, Monte Carlo analizine ve daha fazlasına bir giriş yapacaksınız. “Küvet eğrilerini” (arıza kalıpları) ve RCM ve durum izlemenin arkasındaki teoriyi kesinlikle anlayacaksınız. Neler öğrendiklerinize şaşırabilirsiniz!

Bu ders modülleri Varlık Güvenilirlik Mühendsiliğiı® ARP-E kursundan alınmıştır, ancak bu kurs istatistik ve analitikle ilgilenen durum izleme uzmanları ve mühendislerin de ilgisini çekecektir.

Ayrıca “VARLIK KRİTİKLİK SIRALAMASI & PARETO ANALİZİ” kursunun bu kursu mükemmel bir şekilde tamamladığını ve önce o kursu almanız tavsiye edilir.

Dil İngilizce

DERSLER: 16

SÜRE: 3.5 saat

ABONELİK SÜRESİ: 3 ay

Kurs, Mobius Enstitüsü’nün kurucusu ve CEO’su Jason Tranter tarafından verilen yaklaşık 3,5 saatlik video derslerini içerir.

ZEM AKADEMİ

Güvenilirlik Dönüşümünde Başarıya Ulaşmak İçin İnsanları Ve İnsan Hatalarının Kaynaklarını Anlamak Zorundasınız

Eğitimin asıl büyük amacı bilgilenmek değil eyleme geçmektir.

Zem akademi ile eyleme geçeceksiniz!